ROCZNIK 2005 KOŃCZY ZNAKOMITY SEZON!

Zespół naszej Akademii rocznik 2005 kończy dziś znakomity sezon. O prawdziwości tego stwierdzenia niech świadczy fakt, że w kończącym się półroczu 3 zawodników ekipy trenerów Michała Libicha, Pawła Pyrza – Browna i Łukasza Mateńki powoływanych było do reprezentacji Mazowsza – Dawid Łącki, Antek Grzelczak, Piotr Jarnicki, a dodatkowo ten ostatni dostał powołanie od PZPN na obóz LAMO 2018, który odbędzie się w lipcu dla najlepszych zawodników z całej Polski.
Systematyczny wzrost umiejętności naszych zawodników przekłada się również na wyniki zespołu.
Mijający sezon to wiele cennych doświadczeń i duży sukces sportowy naszych chłopców, którzy awansowali już w pierwszym podejściu do nowo tworzonej Ekstraligi trampkarzy.
Jak trudno było do niej trafić niech świadczy fakt, że nie dały rady zakwalifikować się do niej takie kluby jak Legia Warszawa czy Escola Warszawa uchodzące za czołowe Akademie piłkarskie w Polsce. Dodatkowo w okresie jesienno - zimowym zespół rywalizował z sukcesami w meczach towarzyskich z najlepszymi zespołami w Polsce jak – Lech Poznań, Pogoń Szczecin, Wisła Kraków, Lechia Gdańsk, a w bieżącym miesiącu mimo napiętego grafika ligowego, chłopcy zbierali doświadczenia na turnieju rozgrywanym w Budapeszcie, gdzie za rywali mieli takie klubu jak m.in. Partizan Belgrad. Na zakończenie sezonu, w ostatni weekend nasi zawodnicy zmierzyli się z kolegami z całej Polski w turnieju rozgrywanym na znakomitych obiektach sportowych Pogoni Siedlce.
Efekt? 2 nagrody indywidualne – Kacper Banasik (najlepszy strzelec), gracz testowany (najlepszy zawodnik), 7 meczy, 7 zwycięstw, bilans Bramkowy 15 – 1 i momentami znakomita gra, a w pozostawionym polu takie kluby jak Wigry Suwałki, Semp Warszawa czy Pogoń Siedlce. Systematyczny rozwój zawodników i coraz wyższe ich umiejętności nie pozostają bez echa w środowisku piłkarskim. O ile w ostatnich latach napływ nowych zawodników do pierwszej drużyny rocznika 2005 był bardzo mały lub jak w ostatnich 12 miesiącach niemal zerowy, tak w ostatnich dniach zgłosiło się do naszego klubu kilku bardzo perspektywicznych chłopaków, którzy z pewnością bardzo zwiększą rywalizację w zespole, co z kolei jeszcze bardziej przyśpieszy rozwój naszych graczy, przybliżając niektórych z nich do zrealizowania celu nadrzędnego istnienia tego zespołu, czyli gry za kilka lat w profesjonalnej piłce i dawaniu kibicom nieco więcej radości niż nasza obecna reprezentacja na Mundialu!
Ostatnim akordem sezonu 2017/18 zostaje mecz towarzyski z reprezentacją Mazowsza U-16 dziewczyn, a potem już tylko czas na regenerację i zbieranie sił mentalnych do mozolnej pracy nad dalszym rozwojem indywidualnym.