Rocznik 2000 nadal liderem. Miażdżymy Widzew przy Konwiktorskiej

Relacjonuje trener Adam Chmielewski

Od samego początku próbowaliśmy zdecydowanie zaatakować i strzelić bramkę. Udało się to już 4. minucie, kiedy Kuba Wardzyńskiego precyzyjnym strzałem z 20. metra otworzył wynik meczu. Kolejne gole to dobra współpraca dwójki napastników. Najpierw Szymon Boruń dokładnym podaniem wypatrzył w polu karnym Michaela, który podwyższył na 2:0 pewnym strzałem wewnętrzną częścią stopy. Amayew w rewanżu podał wzdłuż bramki do Borunia, który wykończył akcję z bliska zdobywając trzecią bramkę.
Jeszcze przed przerwą kolejna szybka akcja Polonii zakończyła się zdobyciem czwartego gola. Tym razem asystował Bartek Grzybowski, a piłkę do bramki wpakował Boruń.
Zaraz po przerwie juniorzy Polonii kontynuowali ataki na bramkę Widzewa. Swoją trzecią i czwartą bramkę zdobył Boruń. Najpierw po wymianie podań z pierwszej piłki pomiędzy Mariuszem Zalewskim i Kacprem Kaczorowskim skompletował hat-tricka, a następnie po kolejnym dobrym zagraniu Michaela, płaskim strzałem z pola karnego ustalił wynik meczu.
Pomimo dalszych starań i kilku dobrych okazji, nie udało nam się już zdobyć kolejnych bramek. Co ważne, obrona Polonii wraz z dobrze spisującymi się bramkarzami nie pozwolili ambitnym gościom na zdobycie żadnego gola i mecz zakończył się okazałym wynikiem 6:0.
Wielkie brawa za udany mecz!

Kolejne spotkanie Juniorzy Młodsi MKS Polonia Warszawa rozegrają już w środę trzeciego maja o godz. 13.00 w Białymstoku z Jagiellonią.
Po siedmiu kolejkach zajmujemy pierwsze miejsce w ligowej tabeli z szesnastoma punktami na koncie.

Rocznik 2000, 7. kolejka Makroregionalnej Ligi Juniorów Młodszych

Bramki: 40. min. Wardzyński (asysta Amayew), 50.min. Amayew (asysta Boruń), 36.min. Boruń (asysta Amayew), 40.min. Boruń (asysta Grzybowski), 45.min. Boruń (asysta Kaczorowski), 56.min. Boruń (asysta Amayew).

MKS Polonia Warszawa - Widzew Łódź 6:0 (4:0)

MKS Polonia Warszawa: Majchrowicz (57. min. Andrzejczak) - Zalewski, Łoś, Kalinowski, Wardzyński (67. min. Kwiatkowski Mikołaj) - Kaczorowski, Wiśniewski (52. min. Klinicki) Grzybowski (64. min. Czaplicki), Kwiatkowski Marek (52. min. Hebda), Boruń (67. min. Pik), Ameyaw (57. min. Różański)