CLJ Remis po bardzo dobrym meczu

W minioną sobotę zmierzyliśmy się z Cracovią, bardzo mocnym zespołem z CLJ. Warto dodać, że w składzie gości znalazło się kilku zawodników na co dzień trenujących w zespole Ekstraklasy. Po kilku dobrych meczach, które jednak nie przynosiły punktów, Poloniści chcieli za wszelką cenę odnieść zwycięstwo. Nie wiele zabrakło by ta sztuka się udała. W ostatecznym rozrachunku zremisowaliśmy 1:1.

Pierwsza część gry, to przewaga gości. Bardziej doświadczeni i ograni w piłce seniorskiej zawodnicy Pasów, dłużej utrzymywali się przy piłce, budując akcje szybkimi podaniami w bocznych sektorach boiska. Jednak przygotowani na taka grę przeciwnika gospodarze skutecznie się bronili, a w miarę upływu czasu coraz groźniej atakowali.
Najpierw błąd bramkarza gości próbował wykorzystać Piotrek Garbaczewski. Potem dwukrotnie Mariusz Chmielewski miał szansę na gola. Za pierwszym razem obrońcy Cracovii wybili piłkę z linii bramkowej. Z kolei za drugim napastnik Polonii nie trafił do bramki głową po rzucie rożnym.
Goście najlepszej sytuacji nie wykorzystali, gdy krakowski pomocnik uderzył z przed pola karnego, a piłka odbita od nogi jednego z obrońców trafiła w słupek bramki bronionej przez Jacka Kucharskiego.

Druga połowa to coraz lepsza gra Polonii. Na efekt trzeba było czekać do 67. minuty. Po długim zagraniu Arka Zajączkowskiego, Daniel Pik zdołał oszukać stopera gości, zabrał mu piłkę i wycofał do Mariusza Chmielewskiego, który mocnym strzałem otworzył wynik meczu. Niestety po kilku minutach strzelec bramki otrzymał druga żółtą kartkę i juniorzy Polonii zmuszeni byli ostatnie dwadzieśćia minut grać w osłabieniu. Udało się wytrzymać do 79. minuty. Wówczas po błędzie w środku pola, Cracovia przeprowadziła skuteczną kontrę i wyrównała stan meczu. Pomimo gry w osłabieniu Poloniści starali się wygrać mecz. W doliczonym czasie gry Daniel Pik mógł dać gospodarzom zwycięstwo, lecz w sytuacji sam na sam nie dał rady zdobyć gola. Piłka minęła już bramkarza, lecz w sukurs po raz drugi w tym meczu przyszli mu obrońcy.

Po bardzo dobrym meczu oba zespoły podzieliły się punktami. Miejmy nadzieję, że dobra gra zespołu w kolejnych meczach poskutkuje zdobyciem kompletu punktów.

Kolejny mecz zespół MKS Polonia Warszawa rozegra na własnym boisku w  sobotę 21.10.2017 o 12.00 z ŁKS-em Łódź.

Polonia: Kucharski - Zajączkowski, Widz. Łoś, Garbaczewski (81. min. Kalinowski), Sołoducha Galara (45. min. Włodek), Ameyaw (61. min. Kwiatkowski Mikołaj), Kamiński (85. min. Kwiatkowski Marek), Pik, Chmielewski.
Bramki:
1:0 67. min. Chmielewski as Pik
1:1 79. min. przeciwnik

W sobotę w meczu 9. kolejki rozgrywek ligowych w Mazowieckiej Ekstralidze Juniorów Starszych, drużyna MKS Polonia Warszawa przegrała w meczu na własnym boisku z zespołem Escoli Warszawa 1:2.

MKS Polonia Warszawa – Escola Warszawa 1-2 (1-1)