2005 Sezon… napędowy!

W dniu wczorajszym zespół naszej Akademii rocznik 2005 zakończył lekko przedłużony sezon ligowy. Przedłużony, ponieważ oprócz spotkań we własnej lidze, zespół trenerów Michała Libicha oraz Pawła Pyrza – Browna w nagrodę za dobrą postawę w rywalizacji z rówieśnikami miał możliwość zagrać także w Centralnej Lidze Juniorów U15 oraz w III lidze rocznika 2004 z zespołem, który do meczu z nami w ostatniej kolejce, wygrał wszystkie spotkania ligowe.
Owoce jesiennych zmagań rozkwitły lepiej niż można było się spodziewać. 11 z 12 wygranych spotkań w Ekstralidze U14 (dodatkowo najlepsza obrona i atak) dające szybko zdobyty tytuł mistrza Mazowsza, zwycięstwo w meczu CLJ oraz wysoka wygrana, bo aż 15 – 0 z bezapelacyjnym liderem III ligi rocznika starszego muszą budzić szacunek, a jednocześnie stanowić duże, pozytywne koło napędowe do jeszcze większej pracy, aby na koniec przygody z juniorską piłką można było powiedzieć, że cel istnienia zespołu rocznik 2005 jakim jest wychowanie reprezentanta Polski oraz zdobycie medalu w CLJ został zrealizowany.
Droga przed naszymi zawodnikami jeszcze bardzo daleka, ale patrząc na systematyczny rozwój chłopaków, fakt, że jeszcze 2-3 lata temu nie byliśmy równorzędnym rywalem dla większości mazowieckich zespołów widać, że obrana filozofia pracy idzie w dobrym kierunku.
Dodatkowo, pozytywną presję wywiera II zespół rocznika 2005 prowadzony przez trenerów Łukasza Mateńkę i Łukasza Sasina, który systematycznie wprowadza zawodników do I drużyny, osiągając przy tym znakomite wyniki zespołowe, z roku na rok notując kolejne awanse w reprezentowanych przez siebie ligach.
Oczywiście nie można pominąć trenera Adama Matuszczyka zajmującym się przygotowaniem motorycznym oraz Pawła Olczaka, który z powodzeniem podnosi wartość naszych bramkarzy.
Tegoroczne zmagania ligowe dobiegły końca, ale nie oznacza to, że okres zimowy będzie pozbawiony emocji. Już w najbliższy weekend jak co roku, nasz zespół zagra w organizowanym przez nasz klub mini turnieju piłkarskim z udziałem najlepszych z najlepszych w naszym kraju.
W szranki z Czarnymi Koszulami staną – Lech Poznań, Pogoń Szczecin oraz Lechia Gdańsk.
Potem, niemal w każdy weekend, aż do połowy marca, rocznik 2005 będzie mierzył się z czołowymi zespołami rocznika 2004 i 2005 w naszym kraju.
Wielcy ludzie mają cele, przeciętni marzenia, a więc My nie marzymy, My idziemy do celu!