2005 Próba sił

Ostatnie dwa weekendy to prawdziwa próba sił rocznika 2005 i sprawdzenie własnego poziomu na tle najlepszych zespołów w Polsce. Po szybkim i dość gładkim wygraniu Ekstraligi trampkarzy, nadszedł czas na konfrontacje z najlepszymi akademiami, w dwóch turniejach organizowanych w takiej samej formule przez MKS Polonia Warszawa. Cztery zespoły, mecz każdy z każdym 2x20 minut.

Uczestnicy? Sami mistrzowie województw.

Bilans? Większość meczy wygrana (bramki 12-5), połowa spotkań bez straconej bramki.

Wnioski? Jesteśmy na dobrej drodze, by w niedalekiej przyszłości walczyć o medale mistrzostw Polski w rozgrywkach centralnych oraz mamy zawodników którzy mogą zaistnieć w wielkiej piłce.

W turniejach oprócz dwóch drużyn MKS Polonia Warszawa udział brały:
(Uniejów) Lech Poznań, Pogoń Szczecin, Lechia Gdańsk.
(Warszawa) Talent Białystok, Olimpia Elbląg.

Dodatkowo DUMA STOLICY'05 zagrała w turnieju „Irzyk Cup” rozgrywanym pod balonem dla roczników 2004! Choć warunki fizyczne były po stronie starszych rywali, to demonstrując inne walory, nasz zespół wygrał wszystkie spotkania grupowe i dopiero w finale po rzutach karnych musiał uznać wyższość przeciwnika, po tylko jednej niewykorzystanej jedenastce.
Choć zabrakło niewiele do wygrania kolejnego turnieju, to zaprezentowany poziom bardzo cieszy.
W turnieju udział brały m.in. zespoły Znicza Pruszków, Drukarza Warszawa, Olimpii Warszawa.

Dwa tygodnie, trzy turnieje, mnóstwo cennych doświadczeń i przede wszystkim świadomość, że idziemy w dobrym kierunku.